Київ вул. Шумського 1 Березняки, озеро Тельбін

(099) 620-30-10

(096) 970-24-66

Брекети

Брекети, а якщо висловлюватися точніше, брекет система – це, на сьогоднішний день, найефективніший засіб виправлення нерівних зубів та прикусу. Брекети на зуби фіксуються спеціальним клеєм на весь курс лікування. Це і зручно, і ефективно. Адже брекети – це незнімні апарати, і вони зручні навіть тим, що не “напружують” пацієнта якимось особливим режимом носіння (лікування). Людина живе своїм буденним життям, в звичайному своєму ритмі: працює і відпочиває, приймає їжу і відвідує спортзал, вчиться в інституті та йде у відпустку. Загалом, все як завжди. В той же час, начебто навіть непомітно, але повільно і правильно, протікає процес виправлення положення зубів і нормалізації прикусу. Брекети дозволяють усунути видимі дефекти і аномалії, і, як наслідок, отримати чарівну посмішку.

Кожен зуб знаходиться у своєрідній лунці, тримається там і фіксується за рахунок волокон сполучної тканини. Якщо на зуб чиниться постійний тиск в одному напрямку, то він може поступово змінити своє положення. Заново утворена сполучна тканина зафіксує нову позицію у лунці.

Брекет-системи якраз призначені для забезпечення рівномірного тиску на зуб в потрібному напрямку і, таким чином, коригують прикус.

Матеріали і моделі

Різновидів брекетів дуже багато. У нашому Медичному центрі «Сі- ДЕНТЛ» ми пропонуємо металеві, керамічні, сапфірові та самолігуючі брекет-системи.
Найбільш дорогі – сапфірові брекети, з штучним напівдорогоцінним камінням. Вони красиві, але можуть виявитися занадто твердими для емалі. Кераміка (фарфор) приваблива тим, що легко підбирається під природний колір емалі. Стоматологи рекомендують більш практичні і безпечні конструкції, повністю виготовлені з металу. Виготовлення деталей з однакового сплаву виключає утворення електрохімічних напруг в рідкому середовищі. Метал не псується під дією слини і лікування проходить в оптимальному режимі.

Коли потрібні брекети на зуби?

  • для виправлення дефектів природного прикусу у дітей;
  • для виправлення прикусу у дорослих, в тому числі, після травми або операції на щелепі;
  • для позбавлення від щілин між зубами;
  • при проведенні реабілітації скронево-нижньощелепного суглоба після функціональної діагностики.

В якому віці краще встановлювати брекети?
Вважається, що краще встановлювати брекети в ранньому віці. Звичайно, адже зростаючий  організм простіше коригувати, ніж дорослий. Дітям шести-семи років краще встановлювати особливі функціональні апарати, які коригують зростання щелепної системи, і тільки при наявності постійних зубів варто ставити брекет-системи.

Якщо неправильний прикус, викривлення або інші патології зубів спостерігаються у підлітка, потрібно негайна установка брекетів.

В юному віці досягти помітних результатів за допомогою брекетів легше, але не варто впадати у відчай і в більш дорослому віці. Правда, брекети доведеться носити довше, але результат гарантований.

Перед установкою брекетів необхідно повністю вилікувати всі зуби, а також видалити з них зубний наліт та зубний камінь.

Адаптація до брекетів

Відразу ж після установки брекетів ніяких больових відчуттів не виникне, оскільки потрібен час для того, щоб механізм почав корекцію.

  • Однак, вже через кілька годин, зазвичай починає боліти щелепа, може здатися, що зуби злегка хитаються. Всі ці симптоми після установки нормальні, вони говорять про те, що прикус почав виправлятися.
  • Брекети починають повільно переміщати зубний ряд, щелепа відчуває неприродний тиск, змінюється положення м’язової тканини – все це не може відбуватися безболісно.
  • Скільки тривають неприємні відчуття, складно сказати однозначно. Зазвичай недовго – близько 4 днів з моменту встановлення системи. Якщо біль складно терпіти, можна прийняти знеболювальний засіб.
  • Крім іншого, деякі види брекетів, наприклад, металеві лігатурні, мають в конструкції досить гострі частини, які можуть почати подразнювати внутрішню поверхню щік. Запобігти цьому просто: варто лише скористатися спеціальним воском для брекетів. Невеликі шматочки засобу наклеюють на заважаючі елементи – це дозволяє уникнути травм слизової.

Скільки коштує установка брекетів?

Ціни на установку брекет-систем можуть варіюватися. Вартість залежить від декількох факторів: рівень роботи фахівця, вид брекетів, тривалість лікування. Найдешевші брекети – прості металеві.

Ми пропонуємо вам найсучасніше обладнання, доступні ціни та кращих фахівців з установки різних видів брекетів. Для отримання рекомендацій по установці брекетів запишіться на консультацію до лікаря-ортодонта.